KCH24.infoLibiążProblemy z parkowaniem pod libiąską pocztą. Mieszkaniec pisze list do radnej

Mieszkaniec Libiąża napisał list dotyczący – jego zdaniem – notorycznych problemów z niewłaściwym parkowaniem przy poczcie na ul. Oświęcimskiej. Adresatami listu są głównie policjanci, jednak trafił on również do libiąskiej radnej Agnieszki Siudy. To ona udostępniła go na swoim Facebooku.

W udostępnionym publicznie liście czytamy:

Jako mieszkaniec Libiąża, jestem zaniepokojony nagminnie powtarzającymi się incydentami parkowania samochodów w bardzo niebezpiecznym miejscu, dodatkowo na odcinku oznaczonym znakiem B-36 (zakaz zatrzymywania się) – jest to okolica wjazdu na teren Poczty Polskiej w Libiążu, ul. Oświęcimska 40.

Zdenerwowany libiążanin utyskuje na kierowców parkujących samochody w niebezpiecznym miejscu, wzdłuż ul. Armii Krajowej. Pojazdy pozostawione na poboczu wąskiej drogi stwarzać mają sytuację zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu i mimo regularnego przesyłania dowodów niesubordynacji kierowców, policja nie wykazuje się dostateczną skutecznością w walce z łamaniem przepisów drogowych.

Facebook Agnieszka Siuda – Radna Rady Miejskiej w Libiążu

Każdego dnia fotografuję kierowców, którzy nie zważając na perspektywę mandatu, skutecznie powodują zagrożenie w ruchu ulicznym. Jest to miejsce o dużym nachyleniu terenu oraz łuku, które uniemożliwiają ocenę możliwości ominięcia pojazdu stojącego na zakazie. Podróżując tą drogą kilka razy dziennie wielokrotnie jestem świadkiem niebezpiecznych sytuacji (najczęściej ucieczki z „zajętego” pasa w ostatnim momencie przed nadjeżdżającym z przeciwka samochodem), dodatkowo jest to okolica szkoły podstawowej, z której duża liczba dzieci wraca tą drogą do domu, a ze względu na zajęcie chodnika przez samochody, przechodzą środkiem jezdni. Również ja/moja Małżonka chodząc tamtędy z synem w wózku byliśmy do tego często zmuszeni.

– czytamy słowa listu, który Siuda udostępniła na swoim na profilu.

Mieszkaniec gminy deklaruje, że nie ustanie w przesyłaniu kolejnych zgłoszeń, jednak szuka wsparcia. Dlatego zdecydował zwrócić się do radnej oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Chrzanowie. Jako załącznik dodał listę kierowców, którzy zostali przez niego sfotografowani podczas postoju w niedozwolonym miejscu.

Radna Siuda zainterweniowała na policji, a także zaapelowała do mieszkańców o parkowanie na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1, gdyż to tam władze miasta wskazały miejsce postoju dla klientów korzystających z pocztowej placówki.

Czy opublikowany list i poruszenie tematu w internecie pomoże rozwiązać problem? Miejmy taką nadzieję.

(red.)

Źródło, fot.: Facebook/Agnieszka Siuda – Radna Rady Miejskiej w Libiążu

About Author

Redakcja