KCH24.infoNa sygnale51 nowych policjantów w Małopolsce. Ilu w naszym powiecie?

W piątek 51 nowych policjantów zostało oficjalnie przyjętych do służby. W tym gronie znajduje się 12 kobiet. To drugie ślubowanie policyjnego narybku w tym roku.

Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie  w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora Michała Ledziona. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej, bo 12 policjantów, zasili Komendę Miejską Policji w Krakowie, do tego 4 nowych funkcjonariuszy w tym samym mieście dołączy do komendy powiatowej. 7 osób trafi do Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Do KPP w Chrzanowie zostało przydzielonych 2 nowych funkcjonariuszy.

To drugie tegoroczne przyjęcie do służby nowych policjantów. W marcu garnizon małopolski zyskał 55 nowych osób. Wówczas również do powiatowej komendy w Chrzanowie zostało skierowanych 2 nowych funkcjonariuszy.

Komenda Wojewódzka informuje, że trwa ciągły nabór na nowych funkcjonariuszy. Zainteresowanych służbą zaprasza na stronę z informacjami o rekrutacji.

Źródło i foto: Małopolska Policja, oprac. red.

About Author

Redakcja