KCH24.infoTrzebinia[TYLKO U NAS] Donald Tusk we wtorek rano odwiedzi Sierszę i Gaj

Potwierdza się scenariusz o którym pisaliśmy pod koniec zeszłego tygodnia. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przyjedzie we wtorek rano do Trzebini.

Lider opozycji ma w Trzebini pojawić się przed 7:00 rano i zobaczyć kilka miejsc w których dotychczas pojawiły się zapadliska, a które obecnie oznakowane są tabliczkami z zakazem wstępu. Potem w okolicach 7:30 spotka się z mieszkańcami osiedla Gaj przy bloku nr 26, znajdującym się w pobliżu miejsca, gdzie kilka miesięcy temu do zapadliska wpadł silos firmy wykonującej prace uzdatniające na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Czy jest lepszy symbol nieudolności państwa rządzonego przez PiS niż sprzęt, który ma zabezpieczyć zapadliska, wpadający do zapadliska i to zaraz przy blokach mieszkalnych? Niedawno to wydarzenie znowu „powróciło w internetach” i stało się memem, co pomogło przekonać przewodniczącego, że warto osobiście pojawić się w Trzebini. Chce porozmawiać z mieszkańcami i poznać ich opinie. To będzie krótka wizyta, na 9:30 musi być już w Krakowie.

– mówi nam osoba związana z organizacją wizyty.

Donald Tusk wizytę w Trzebini zapowiedział oficjalnie podczas poniedziałkowego spotkania otwartego w Krakowie, w odpowiedzi na zadane przez jedną z mieszkanek Sierszy pytanie.

Może o Trzebini i zapadliskach w Trzebini porozmawialibyśmy w Trzebini? Macie jutro rano czas?

-odpowiedział lider PO, deklarując wizytę w mieście o godz. 7:30.

Przypomnijmy, że o tym, że Tusk może podjąć decyzję o przybyciu do Trzebini „w ostatniej chwili” informowaliśmy jako pierwsi już w zeszłym tygodniu.

O akcji „Tu jest przyszłość” w całej Małopolsce, wizycie liderów i parlamentarzystów PO w województwie i powiecie pisaliśmy w artykule:

„Desant Platformy w powiecie chrzanowskim. Tusk odwiedzi Sierszę?”

(Red.)

Fot. Poniedziałkowe spotkanie otwarte spotkanie Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Krakowa – screen z oficjalnej relacji na Facebooku

About Author

Redakcja