KCH24.infoChrzanówByli pijani i „opiekowali się” dziećmi. Dwie interwencje w 4 dni.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Chrzanowa interweniowali aż dwukrotnie w sprawie nietrzeźwych rodziców małych dzieci. W obu przypadkach zareagowali świadkowie.

W trakcie pierwszej interwencji w czwartek 11 maja na ul. Mieszka I, policjanci zastali pijaną parę, która kłóciła się w mieszkaniu. W pokoju obok przebywało czworo ich dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Matka miała 2,7 promila alkoholu we krwi, a ojciec blisko 1,4 promila. Dziećmi zaopiekowała się babcia.

Podczas drugiej interwencji w niedzielę 14 maja na ul. Kolonia Rospontowa, policjanci zatrzymali nietrzeźwą 29-letnią matkę miesięcznego dziecka. Kobieta zataczała się na ulicy, trzymając w nosidełku swojego syna. Świadkowie odebrali jej dziecko i wezwali służby. Matka miała blisko 2,9 promila alkoholu. Na miejsce przyjechał ojciec dziecka, który zaopiekował się noworodkiem.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O obydwu zdarzeniach został poinformowany również Sąd Rodzinny.

Policja przypomina, że osoba mająca obowiązek opieki nad małoletnim do lat 7 podlega karze grzywny lub nagany za dopuszczenie do jego przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia. Policja apeluje również do świadków takich sytuacji o reagowanie i powiadamianie służb.

Źródło: KPP w Chrzanowie, oprac. red.

About Author

Redakcja