KCH24.infoAlwerniaGwiazdy folkowe i popowe, do tego pumptrack – Dzień Dziecka w powiecie

W co się bawić w Dzień Dziecka? Przygotowaliśmy dla Was opis lokalnych imprez w poszczególnych gminach. Niektóre z nich już się rozpoczęły, warto więc prześledzić harmonogram kolejnych, by niczego nie przegapić.

TRZEBINIA:
DZIEŃ DZIECKA W SOŁECTWIE CZYŻÓWKA
„Zaczarowany las” wyczaruje dla dzieciaków gry i zabawy, będzie można wziąć udział w robieniu gigantycznych baniek mydlanych, poza tym konkurs z nagrodami. Oczywiście wata cukrowa i popcorn gratis.
Start: 1 czerwca godz. 16:00 do 19:00, plac przy Domu Kultury w Czyżówce

CHRZANÓW:
WĘDRUJĄCE PODWÓRKO – CYKL PIKNIKÓW RODZINNYCH
Podobnie jak w ubiegłym roku z piknikowych atrakcji skorzystają dzieci, ale również ich opiekunowie: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, gry planszowe, zabawy z animatorami, plener malarski, gry sportowe, pokazy strażackie i warsztaty artystyczne; oprócz tego: kolorowe balony, bańki mydlane, wata cukrowa, popcorn, kawa i słodki poczęstunek od firmy Dan Cake i orzeźwiająca woda od Wodociągów Chrzanowskich. Swoje stoisko zaprezentują panie ze Stowarzyszenia Diabetyków oraz przedstawiciele Komenda Powiatowej Policji w Chrzanowie. Szczególne wyzwania czekają też na dorosłych, dla nich m.in. w ramach działań profilaktycznych możliwość skorzystania z alko i narko gogli.
Start: 31 maja, deptak przed MOKSiRem, godz. 16:00-19:30
8 czerwca, Luszowice, boisko LKS, godz. 15:00-19:30 ( również w ramach obchodów Dnia Dziecka)

DNI CHRZANOWA – KONCERT ZESPOŁU MAŁE TGD
Jako że tegoroczne Dni Chrzanowa przypadają w Święto Dzieci, nie mogła zabraknąć specjalnej atrakcji dla nich. Małe TGD to najpopularniejszy zespół dziecięcy w Polsce wykonujący muzykę pop z ponadczasowym przesłaniem.
Start: 1 czerwca, godz. 16:00, Plac 1000-lecia

LIBIĄŻ
DZIEŃ DZIECKA Z LCK TO NIE TYLKO JEDEN DZIEŃ
Po d takim hasłem zorganizowano cykl imprez dla najmłodszych. Będą oni mogli liczyć m.in na: zawody sportowe, dmuchańce, występy artystyczne, gry i zabawy, bańki mydlane i wiele innych.
Poniżej Program libiąskiego Dnia Dziecka:
Środa 29 maja, godz. 9.00 – ZS w Żarkach
Środa 29 maja, godz. 9.00 – ZSP w Gromcu
Piątek 31 maja, godz. 16.00 – LCK
Niedziela 2 czerwca, godz. 12:00 – Megalopark Szyjki
Niedziela 9 czerwca, godz. 11.00 – Intermarche w Libiążu

BIBLIOTECZNY DZIEŃ DZIECKA
Dla dzieci i młodzieży przygotowano Literackie Koło Fortuny z nagrodami
31 maja i 1 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki

BABICE
,, WITAJCIE W NASZEJ BAJCE’’ – DZIEŃ DZIECKA W SKANSENIE – MUZEUM MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ W WYGIEŁZOWIE
Niedzielne spotkanie w ramach obchodów Dnia Dziecka będzie obfitowało w szereg wspaniałych niespodzianek, nie tylko dla najmłodszych. Wśród nich dwa występy zespołów folklorystycznych. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce, działa od 1985 roku i występował na scenach całego świata, osiągając wspaniałe sukcesy. Z kolei Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiaczek” znany jest w naszej lokalnej społeczności. Został założony w 2003 roku przy Szkole Podstawowej w Grojcu. Grupa zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 25 lat, licząc obecnie około 40 członków. Również ma na swoim koncie wspaniałe osiągnięcia.
W programie ponadto inscenizacja „Dzwonnika z Notre Dame” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek. Z kolei nie tylko dla najmłodszych – występ zespołu „ProJazz” oraz muzyczna podróż po świecie filmów animowanych dla dzieci w wykonaniu Duo Performance.
Start: 2 czerwca, godz. 13:15, Parku Etnograficzny w Wygiełzowie
Pełny program imprezy:
13:15 – 14:00 Występ Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”
14:00 – 15:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiaczek” z Grojca 15:00 – 16:00 „Dzwonnik z Notre Dame” – Teatrzyk Blaszany Bębenek
16:00 – 17:00 Koncert zespołu „ProJazz”
17:00 – 18:00 „Zaczarowany świat bajek” – muzyczna podróż po świecie filmów animowanych dla dzieci w wykonaniu Duo Performance

ALWERNIA
GMINNY DZIEŃ DZIECKA W REGULICACH

Największą atrakcją imprezy będą niewątpliwie Ogólnopolskie Zawody Na Pumptracku, które odbywać się będą pod hasłem: „Nie pompujesz nie jedziesz”. W programie przewidziano mnóstwo imprez towarzyszących, wśród nich: występy estradowe dzieci, akcja „Krew nadzieją na życie”, festiwal kolorów, zawody sportowe, akcja charytatywna dla chorego Dominika, dmuchańce.
Start:1 czerwca, godz. 9:00, Stadion Sportowy w Regulicach

(fot.https://www.facebook.com/LibiaskieCentrumKultury)

About Author

Redakcja