KCH24.infoPo godzinachKoniec roku szkolnego, początek remontu. Ekonomik w nowej odsłonie

Szykuje się kolejny remont Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Ma trwać przez całe wakacje. Tym razem rewitalizacja zdecyduje o nowym wizerunku wnętrza szkoły.

Sterty makulatury pod budynkiem trzebińskiego Ekonomika jednoznacznie świadczą o tym, ze w szkole znowu będzie się działo… Z tym, że przez wakacje działać będzie już nie społeczność szkolna, a firma remontowa. Zaplanowane kompleksowe odnowienie podłóg i ścian w całej szkole. Pracownicy szkoły, ale i nauczyciele oraz uczniowie zabrali się do gruntownego przygotowania wszystkich pomieszczeń.

Trzebiński Ekonomik cieszy się w ostatnich latach naborową passą. Sprzyjały temu tzw. „podwójne roczniki” absolwentów podstawówek, powodując, że budynek trzeba było dostosować do wzrastającej liczby uczniów. Pomimo że szkoła odnosi spore sukcesy rankingowe, sportowe, artystyczne, konkursowe jej niewątpliwą bolączką są trudne warunki lokalowe. Ekonomik do końca lat 50 – tych pełnił funkcję budynku hotelowego, który ostatecznie został przeznaczony na cele oświatowe. Nie zmienia to faktu, że pierwotne przeznaczenie obiektu ogranicza jego funkcjonalność jako szkoły.

Dlatego cała społeczność szkolna z ulgą przyjęła informację o kolejnym remoncie, który jednocześnie stał się okazją do gruntownych prac porządkowych, polegających w dużej mierze na usunięciu niepotrzebnych materiałów zgromadzonych przez ponad 60 lat. Stąd stosy makulatury.

Warto dodać, że szkoła w ubiegłe wakacje również przeszła gruntowny remont. Polegał on na odnowieniu łazienek, instalacji kanalizacyjnej i sanitarnej w placówce. Wymieniono również oświetlenie na energooszczędne i ekologiczne.

( fot.Facebook.com/zsech.trzebinia/)

About Author

Redakcja