KCH24.infoPo godzinachNad Chechłem będzie można kibicować sportowcom. Powstanie strefa Igrzysk Europejskich

W środę 21 czerwca rozpoczynają się III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska. Choć żadna z konkurencji nie odbywa się w powiecie chrzanowskim, mieszkańcy naszych okolic będą mogli oglądać część sportowych zmagań w specjalnej strefie kibica. Powstanie nad zalewem Chechło.

Strefa kibica pojawi się „nad tamą” w weekend od 30 czerwca do 2 lipca. Podczas ostatniej sesji trzebińscy radni zarezerwowali na organizację tej atrakcji 5 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę, 45 tysięcy, ma przekazać urząd marszałkowski, współorganizator sportowej imprezy.

Głównym punktem strefy ma być duży telebim, na którym będa transmitowane zawody. Jak wynika z harmonogramu igrzysk, w tym czasie odbędą się m.in. zawody w judo, kajakarstwie slalmowym, szermierce i triathlonie.

Organizatorzy zapowiadają dwie strefy gastronomiczne, leżaki i parasole. Poza oglądaniem igrzysk, przewidziano wiele atrakcji, m.in. konkurs wiedzy o igrzyskach. Ponadto dmuchany zamek, malowanie twarzy, konkurencje strzeleckie i tematyczne zabawy. Specjalny trzydniowy program przygotuje klub sportowy „Akademia Piratów-Szkoła Żeglarska dla dzieci i młodzieży”. Nad Chechłem stanie trenażer, na którym każdy będzie mógł spróbować żeglarstwa na sucho. Organizator przewiduje również wieloetapowy konkurs z nagrodami, polegający na zmaganiach w wielu różnych konkurencjach sportowych.

(zew.), oprac. red.
Fot. Pixabay

About Author

Redakcja