KCH24.infoBabiceW weekend atrakcje na Dzień Dziecka dla dużych i małych [przegląd imprez]

Wydarzenia sportowe, charytatywne, społeczne i rodzinne – to czeka nas w pierwszy weekend czerwca. Warto zaplanować swój wolny czas, korzystając z bogatej oferty przygotowanej z okazji Dnia Dziecka. W końcu to święto fetować może każdy, nie tylko najmłodsi…

Co wybrać w weekend? Oto krótki przegląd:

SOBOTA 3 CZERWCA

 • PARKRUN CHRZANÓW – EDYCJA SPECJALNA Z OKAZJI DNIA DZIECKA
  Warto rozpocząć sobotni poranek biegiem, truchtem, marszem. Gościem specjalnym najbliższej edycji parkrunu będą oczywiście dzieciaki, na które czekają specjalne niespodzianki. Świetna okazja, by zainicjować swój udział w najpopularniejszej imprezie biegowej w powiecie.
  Start: godz. 9:00, teren leśny nadleśnictwa Chrzanów/leśnictwo Kroczymiech.

 • CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA FITNESS DLA MARTY ŻYŁKI
  Bijący rekordy popularności taniec poprowadzą profesjonalni instruktorzy. Podczas imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy dla młodej libiążanki, której w walce z chorobą pomaga grupa zaangażowanych przyjaciół „Ekipa Marty”. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.
  Start: godz. 17.00, hala sportowa przy I LO w Chrzanowie

NIEDZIELA 4 CZERWCA

 • XVII RAJD ROWEROWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA
  14 – kilometrowa trasa do pokonania motywuje do zaangażowania w rajd również tych najmłodszych. Nagrodą dla wytrwałych – ciepły posiłek na mecie oraz atrakcyjne gry i zabawy. Zapisy – na miejscu, w dniu startu.
  Start: godz. 10.00, ( zapisy od.9.00), Plac 1000-Lecia, Chrzanów
 • BUKOWICA RUN W ZAGÓRZU
  Siódma edycja zawodów biegowych na dystansie 10 kilometrów jest wyzwaniem dla sportowców, ale również świetną okazją do odwiedzenia pięknego rezerwatu przyrody. Dla najmłodszych przygotowano „Strefę Malucha”, a w ramach niej biegi dla dzieci, gry i zabawy.
  Start: godz. 11.00 ( wydawanie pakietów startowych od 8.30 – 10.30), Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagórzu, gmina Babice
 • II PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
  Kilka tysięcy uczestników, kilkadziesiąt prezentujących się organizacji pozarządowych – tak było rok temu… Druga edycja lokalnej imprezy niewątpliwie powtórzy ubiegłoroczny sukces. Oprócz prezentacji NGO-sów na uczestników czeka masa atrakcji: koncerty (CREDO, LIMBOSKI), animacje dla dzieci, tańce i zabawy integracyjne. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.
  Start: godz. 13.00, Plac 1000-lecia w Chrzanowie
 • PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA W TRZEBINI
  Na świętowanie zaprasza Rada Osiedla Siersza i Trzebińskie Centrum Kultury. W ramach imprezy przygotowano liczne atrakcje nie tylko dla dzieci. Warsztaty z Kołem Gospodyń „Siersza”, prezentacja klasycznych samochodów, spotkanie ze strażakami z OSP w Sierszy, spotkanie z florystką zmojegolasu, darmowe dmuchańce, gry, animacje dla najmłodszych. Będzie się działo!
  Start: godz. 15.00, plac przy ul. Ogrodowej na os. Siersza w Trzebini
 • RODZINNY DZIEŃ DZIECKA W BALINIE
  Będzie konkurs piosenki dziecięcej, animacje i dmuchaniec oraz stoiska z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. Dla nieco starszych II Amatorskie Zawody w Siłowaniu na Rękę z udziałem mistrza świata Adriana Zgórzyńskiego, a także test na Najsilniejszego Baliniaka i Najsilniejszą Baliniankę. Zapowiada się pełne ciekawych atrakcji popołudnie!
  Start. godz. 15:00, Plac „pod Grzybkiem” w Balinie, gmina Chrzanów

(oprac. red.)
fot. Pixabay

About Author

Redakcja