KCH24.infoRegionZnamy wszystkich kandydatów Konfederacji w naszym okręgu. Dwóch z Trzebini [LISTA]

Aż dwóch trzebinian znajdziemy na czele listy Konfederacji w naszym okręgu. Otwiera ją prezes Ruchu Narodowego w Małopolsce Bartosz Wilczyński, a na dwójce znajdziemy Emila Krawczyka z Nowej Nadziei. To jedyni przedstawiciele naszego powiatu z tego komitetu wyborczego.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pełną listę kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w naszym okręgu. Nazwisko lidera listy znamy od dłuższego czasu: jest nim, podobnie jak 4 lata temu, lider małopolskiego Ruchu Narodowego Bartosz Wilczyński zamieszkujący Trzebinię. W tym roku, analogicznie jak w 2019, na „dwójce” znajduje się Emil Krawczyk, także z Trzebini. W ramach Konfederacji reprezentuje on partię Nowa Nadzieja. To jedyne osoby na liście, które deklarują zamieszkiwanie w naszym powiecie.

Pełna lista kandydatów Konfederacji w okręgu 12:

 1. Wilczyński Bartosz
 2. Krawczyk Emil
 3. Nowakowski Łukasz
 4. Chmiel Dariusz
 5. Malina Tomasz
 6. Czajka Wojciech
 7. Mreńca Tomasz
 8. Krawiec Dawid
 9. Kownacka Irena
 10. Papież Angelika
 11. Urbański Jakub
 12. Adamska Beata
 13. Sak Justyna
 14. Szczepaniec Ewelina
 15. Siłuszyk Sylwia
 16. Piechota Piotr

W naszym okręgu wyborczym, w skład którego wchodzi 5 powiatów (chrzanowski, oświęcimski, suski, myślenicki, wadowicki) wybranych zostanie 8 sejmowych reprezentantów. Według ostatnich sondaży, Konfederacji może przypaść jeden (ostatni biorący) mandat poselski – walka o niego rozegra się najpewniej z kandydatami Trzeciej Drogi (koalicji Polski 2050 i PSL), której sondaże dają podobne szanse.

Zobacz również:

Śledź na bieżąco kampanię wyborczą w naszym powiecie – czytaj KCH24.info i obserwuj nas na Facebooku!

(Fot. Rejestracja ogólnopolskiego komitetu wyborczego, źródło: Konfederacja.pl)

About Author

Redakcja