KCH24.infoEko & GospodarkaOkoczuk: wracamy do pełnego nocnego oświetlenia. Trzebinia przetrze szlak innym?

Trzebinia jako pierwsza gmina w powiecie chrzanowskim rezygnuje z wygaszania oświetlenia po północy. Decyzję w tej sprawie ogłosił burmistrz Jarosław Okoczuk w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że na początku grudnia wszyscy burmistrzowie oraz wójt z powiatu chrzanowskiego ogłosili, że w każdej z gmin po północy nocne oświetlenie ulic zostanie wyłączone. Podobnie do włodarzy z naszego powiatu zadecydowali m.in. burmistrzowie sąsiedniego Olkusza czy Krzeszowic oraz kilkudziesięciu innych gmin w województwie. Wszystko za sprawą narzuconego przez rząd przymusowego ograniczenia aż o 10% używanej energii elektrycznej przez gminy.

W niedzielny wieczór burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk ogłosił, że po 9 miesiącach przywraca na terenie całej gminy nocne oświetlenie. Lampy mają przestać gasnąć we wrześniu.

– Dzięki dobremu gospodarowaniu i właściwemu zarządzaniu budżetem naszej gminy, mając pewność zachowania w kolejnych miesiącach i latach płynności finansów Trzebini, podjąłem decyzję o przywróceniu oświetlenia przez całą noc

– ogłasza na wideo opublikowanym na profilu urzędu miasta burmistrz Trzebini i zapowiada, że skieruje wniosek do Tauronu, aby we wrześniu przywrócić pełne oświetlenie w całej gminie.

Czy w ślad za burmistrzem Okoczukiem pójdą również inne gminy z naszego powiatu? Przekonamy się zapewne w najbliższym czasie.

(Fot. Pixabay)

About Author

Redakcja