KCH24.infoPo godzinachPer aspera ad astra. Pożegnali maturzystów, tańcząc z gwiazdami

Uczniowie klas maturalnych 26 kwietnia zakończyli oficjalnie swoją edukację w szkołach średnich. Ich pożegnaniu towarzyszyły uroczyste akademie, które po części oficjalnej zwykle przybierają charakter artystycznej gali. Z takim splendorem trzebiński Ekonomik pożegnał swoich uczniów w DK „Sokół”.

Nie mogło zabraknąć łez wzruszenia. Obecny rocznik maturzystów jest pierwszym, który w Zespole Szkół Ekonomiczno – Chemicznych spędził aż 5 lat. W części oficjalnej uroczystości uhonorowano osiągnięcia abiturientów, zarówno te na poziomie szkolnym i naukowym, jak i artystycznym i sportowym. Tu warto wspomnieć chociażby wygraną Trzebińską Ligę Siatkówki lub Powiatową Licealiadę w piłce nożnej. Dyrektor szkoły, Renata Bębenek, wręczyła podziękowania i dyplomy.

Spośród ponad 130 uczniów klas piątych z najlepszym wynikiem ukończyła szkołę Aleksandra Kucharska kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa. Oprócz pamiątkowej statuetki Najlepszej Absolwentki otrzymała ona Złoty Indeks Akademii WSB, który daje jej możliwość nieodpłatnego studiowania na dowolnym wybranym kierunku uczelni. To jeden z warunków Porozumienia zawartego między szkołą a Akademią. W sumie świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 17 abiturientów.

W części nieoficjalnej Ekonomik zaprezentował działające przy szkole sekcje artystyczne, zatem koła: taneczne, wokalne i teatralne. Program rozbawił do łez, sentymentalnie wzruszał, a przede wszystkim zachwycał. Serca publiczności podbili m.in tancerze, których występ uświetnił pokaz akrobatyki powietrznej aerial hoop Julii Palczewskiej. (Uczennica oprócz występu w popularnym Mam Talent ma już na koncie całą listę sukcesów, w tym zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata w Szwecji). Warto dodać, że prowadzeniem koła tanecznego od lat zajmuje się ucząca geografii Agnieszka Łucka – Janowska, aczkolwiek i sami uczniowie mają możliwość tworzenia własnych grup i choreografii. Stąd trudno było ukryć wzruszenie, gdy ze swoimi podopiecznymi żegnała się Julia Martyka – jedna z tegorocznych absolwentek.

Tradycją szkoły jest również Gala Ekonomerów przygotowana na wzór tej oscarowej. Nominowani uczniowie w kategoriach tj. Młody Einstein, Szwajcarski Zegarek czy Mega Metamorfoza przygotowali autoprezentacje w postaci krótkich filmików, które również rozbawiły do łez. Wśród nominowanych i nagrodzonych znaleźli się prawdziwi ludzie renesansu, jak wszechstronna w swych uzdolnieniach Karolina Bystrzowska. Trzecia pod względem wysokości średniej na świadectwie, laureatka chemicznej olimpiady, aktorka i sportsmenka w jednym. Wraz z Michałem Kłeczkiem – równie zasłużonym otrzymali najważniejsze statuetki jako Wybitne Osobowości Szkoły.

Podsumowując, Ekonomik zaprezentował pełny wachlarz swych możliwości w zakresie kształcenia i wielowymiarowego rozwijania pasji. Czy szkoła utrzyma sukces osiągnięty w ubiegłym roku jako najlepsze technikum w powiecie i jedno z najlepszych w Małopolsce wg ogólnopolskiego rankingu Perspektywy? O tym zdecydują m.in. pożegnani w piątek uczniowie, którzy już niebawem zmierzą się z ostatnim wyzwaniem – egzaminem maturalnym.

( fot. Facebook.com/zsech.trzebinia)

About Author

Redakcja