KCH24.infoTrzebiniaPompa z Młyńskiej odnaleziona. W krzakach, 500 metrów od rozlewiska

W sobotę po południu Spółka Restrukturyzacji Kopalń poinformowała o odnalezieniu motopompy, która wczoraj zniknęła z ulicy Młyńskiej w Trzebini, gdzie odpompowywany był nadmiar wody.

O piątkowej kradzieży poinformowaliśmy w sobotni poranek. Naszą informację potwierdziła po południu Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

– Motopompy były rozlokowane w miejscach, do których nie był możliwy dojazd. Pracownicy SRK byli w okolicy 24h i regularnie doglądali urządzeń oraz dolewali paliwo, gdyż nie było potrzeby ich stałego dozorowania. Ktoś natomiast wykorzystał moment, w którym motopompa pracowała bez dozoru i ją po prostu ukradł.

– wyjaśniali w mediach społecznościowych pracownicy SRK. Jednak kilka godzin później mieli już dobrą informację:

Ukryte w krzakach urządzenie przypadkowo odnalazły dwie dziewczynki, które wykazały się wzorową postawą i niezwłocznie powiadomiły o znalezisku.

Motopompa została odnaleziona w lesie, około 500 metrów od miejsca, w którym pracowała. O znalezisku młodzież poinformowała przewodniczącego Rady Osiedla Siersza Mateusza Króla, który wspólnie z SRK udał się we wskazane miejsce. Tam potwierdzono, że to zaginiony sprzęt.

Jak informuje Spółka, pracujące ponad tydzień urządzenia odpompowały już nadmiar wody z okolic ul. Młyńskiej. Sytuacja ma być na bieżąco monitorowana – w przypadku ponownego wzrostu poziomu wody, SRK zapowiada ponowną interwencję.

About Author

Redakcja