KCH24.infoRegion„Pytanie na śniadanie” w sobotę z Trzebini. Będą Cichopek z Kurzajewskim?

Pierwszy raz ekipa popularnej „śniadaniówki” zawita do powiatu chrzanowskiego. Pretekstem będzie dwudniowa impreza rowerowa Małopolska MTB Tour, która nad trzebińskim Balatonem startuje w sobotę.

„Pytanie na śniadanie” – poranny program emitowany na antenie TVP 2 w sobotę rozpocznie się o godz. 7:55. Przynajmniej w części ma być nadawany na żywo znad trzebińskiego Balatonu. Ostateczna formuła audycji ma być znana dopiero w piątek.  Nie wiadomo jeszcze, która popularna para osobowości telewizyjnych poprowadzi sobotni program i czy osobiście zawitają do Trzebini. Najpewniej w audycji pojawią się wejścia reporterskie znad Balatonu i rozmowy z uczestnikami rowerowej imprezy.

Wiadomo, że wizyta ekipy „Pytania na śniadanie” w Trzebini to efekt współpracy, jaką przy okazji organizacji cyklu imprez rowerowych, nawiązał z telewizją Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. O tego typu formułę promocji miasta przy okazji wojewódzkiego wydarzenia rowerowego miał mocno zabiegać w Krakowie burmistrz Jarosław Okoczuk. Lajfstajlowy program nadawany z Trzebini ma być próbą „przełamania negatywnego PR-u”, który w związku z zapadliskami na terenie osiedli Siersza i Gaj zdominował relacje telewizyjne z tego miasta. O potrzebie działań w tym zakresie od miesięcy wyjątkowo zgodnie mówili zarówno burmistrz jak i opozycyjni radni.

Wizyta telewizyjnej „śniadaniówki” to nie jedyna atrakcja, która czeka nad Balatonem w sobotę. O 17:30 ma zagrać zespół Enej. Wstęp na koncert autorów „Skrzydlatych rąk” i „Kamienia z napisem love” jest bezpłatny.

W ramach dwudniowej imprezy Małopolska MTB Tour zaplanowane są m.in. wyścigi rowerowe dzieci oraz maraton na kilku trasach. Rowerowym zmaganiom mają towarzyszyć gry, zabawy i atrakcje dla całej rodziny. Zapisy trwają.

O imprezie nad Balatonem pisaliśmy więcej w artykule:
Zamiast rajdu rekreacyjnego będą dwudniowe wyścigi.

(red.)

Foto: Facebook.com/pytanienasniadanie

About Author

Redakcja