KCH24.infoTrzebiniaSRK: Jest odwołanie w przetargu na uzdatnianie cmentarza w Gaju

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. przekazała, że w poniedziałek 10 lipca wpłynęło odwołanie jednej z firm w postępowaniu dot. uzdatniania cmentarza parafialnego na trzebińskim osiedlu Gaj. Oznacza to kolejne tygodnie oczekiwania na rozpoczęcie prac.

We wtorek Spółka opublikowała oświadczenie, w którym informuje, że w głośnym przetargu dot. prac na cmentarzu parafialnym w Gaju, jedna z firm złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

W rankingu czterech wykonawców jeden z nich zakwestionował dwóch pozostałych uczestników postępowania, działając na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Krajowa Izba Odwoławcza przeanalizuje sprawę i wyznaczy termin rozprawy

– czytamy w komunikacie Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Przypomnijmy, że otwarcie ofert w postępowaniu nastąpiło pod koniec kwietnia, miesiąc później odbyła się internetowa aukcja. Dopiero na początku lipca SRK ogłosiła wybór wykonawcy – zwycięzcy przetargu. Od tej decyzji właśnie odwołał się jeden z uczestników postępowania.

Jakie firmy brały udział w postępowaniu na uzdatnianie cmentarza oraz jakie kwoty były proponowane pisaliśmy w naszym tekście: Wiceburmistrz do SRK: Weźcie się do roboty. awantura o uzdatnianie cmentarza.

Fot. zapadlisko na cmentarzu parafialnym we wrześniu 2022 – źródło: SRK.

About Author

Redakcja