KCH24.infoTrzebiniaTężnia za szczepionki już działa

Tężnia solankowa przy przy ul. Ogrodowej na os. Siersza została uruchomiona w piątek. To druga tego typu atrakcja w Trzebini. Co ciekawe, została wybudowana ze środków przekazanych przez rząd, za sprawą największego przyrostu liczby szczepień w okresie pandemii.

Druga w gminie Trzebinia tężnia solankowa (pierwsza powstała w 2021 r. nad Zalewem Chechło) została ulokowana na największym trzebińskim osiedlu w sąsiedztwie placu zabaw i terenu sportowego. Według map publikowanych przez służby geologiczne i SRK, obiekt znajduje się poza teren płytkiej eksploatacji, na którym pojawiają się zapadliska.

Budowa tężni kosztowała 200 tys. zł i zakończyła się na jesień 2022 roku. Środki pochodziły z rządowego programu „Rosnąca odporność” nagradzającego gminy w których nastąpił największy procentowo przyrost osób zaszczepionych w wyznaczonym okresie. Trzebinia zajęła pierwsze miejsce w powiecie chrzanowskim i otrzymała milion złotych do zagospodarowania na prozdrowotne inwestycje. Poza tężnią w Sierszy, z tej puli sfinansowana została budowa groty śnieżnej na krytej pływalni Aqua Planet w Trzebini oraz plenerowy tor przeszkód OCR nad Balatonem.

Tężnie udało się uruchomić przed majowym weekendem. Jak poinformował na facebookowej grupie „Osiedle Siersza – grupa mieszkańców” przewodniczący Rady Osiedla Mateusz Król, tężnia już ruszyła. Późnym popołudniem mieszkańcy osiedla zasadzili przy miejscu rekreacji kwiaty, które zakupili z własnych środków.

(red.)
Fot. Mateusz Król

About Author

Redakcja