KCH24.infoPo godzinachW książce o Holocauście historia trzebinianki. Spotkanie autorskie z Patrycją Dołowy

Podczas spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini wybitna znawczyni tematyki Holocaustu, Patrycja Dołowy, opowie o swojej głośnej książce. Przybliży m.in postać mieszkanki Trzebini ocalałej z Zagłady.

Urodzona w Bostonie, a obecnie mieszkająca w Warszawie, Patrycja Dołowy w swojej szerokiej działalności kulturalno – społecznej sporo miejsca poświęciła tematyce Holocaustu. Spotkanie w trzebińskiej bibliotece dotyczyć będzie publikacji: „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Jedną z bohaterek książki i jednocześnie rozmówczyń autorki jest mieszkanka Trzebini, uratowana przed Zagładą w czasie II wojny światowej. Oczywiście będzie możliwość zakupienia książek i otrzymania dedykacji od autorki. Spotkanie odbędzie się w piątek, 1 grudnia, o godz. 16.00.

Wizyta Patrycji Dołowy wpisuje się w cykl spotkań przybliżających temat pomocy udzielanej przez mieszkańców Trzebini osobom pochodzenia żydowskiego. Stanowi część projektu edukacyjno-badawczego Stowarzyszenia Kehila Trzebinia. W planach stowarzyszenia jest nakręcenie kilku filmów krótkometrażowych o tej tematyce.

Patrycja Dołowy, doktor nauk przyrodniczych, jest polską pisarką, fotografką, artystką multimedialną, autorką sztuk teatralnych, esejów. Pełni funkcję dyrektorki Centrum Społeczności Żydowskiej w Warszawie, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje również w Polskiej Akademii Nauk. Wielokrotnie nagradzana za swoją wszechstronną działalność naukową i kulturalno – społeczną.

(fot. Facebook Księgarnia Wydawnictwa Czarne)

About Author

Redakcja