KCH24.infoLibiążWybory w Lgocie i w Żarkach. Czy tym razem uda się wybrać sołtysa?

Wybór gospodarza wsi to ważne wydarzenie dla mieszkańców sołectw. Już jutro odbędzie się ponowne głosowanie w Lgocie. Kilka tygodni później poznamy nazwisko nowego sołtysa w Żarkach.

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. odbędą się ponowne wybory sołeckie w Lgocie. Poprzednie głosowanie nie pozwoliło wyłonić zwycięzcy ze względu na zbyt niską frekwencję.

Zobacz: Będą dodatkowe wybory. Jeszcze w sierpniu.

Przypomnijmy, że o stołek sołtysa ubiegają się dwaj kandydaci. Rafał Szkarłat oraz walczący o reelekcję Zbigniew Jastrzębski. Do rady sołeckiej kandyduje pięcioro chętnych: Małgorzata Biesiada, Karolina Kulczycka, Agnieszka Osiecka, Tomasz Wójcik i Jakub Kozicki. Głosowanie odbędzie się w Domu Kultury w Lgocie, w godzinach: 8.00 – 18.00.

Dwa tygodnie później, 10 września 2023 r. gospodarza wyłonią mieszkańcy Żarek. W starciu udział wezmą dwaj kandydaci: radny rady miejskiej w Libiążu – Stanisław Gucik oraz ubiegający się o kolejną kadencję, Stanisław Garlacz. Co ważne, bez względu na frekwencję głosowanie uznane zostanie za ważne. Oddawać głosy można będzie od godz. 8.00 do godz. 18.00.

About Author

Redakcja