KCH24.infoAlwerniaZapobiegaj pożarom i ćwicz ewakuację z Muzeum Pożarnictwa w Alwerni

Od początku lipca ruszają wakacyjne warsztaty poświęcone bezpieczeństwu przeciwpożarowemu, ale również pracy w straży pożarnej. O atrakcyjną formę spotkań zadba Muzeum Pożarnictwa w Alwerni.

Cykl warsztatów rozpoczął się w lipcu i będzie powtórzony w sierpniu. Mogą w nich wziąć udział osoby indywidualne, ale również całe rodziny. Zajęcia mają na celu przede wszystkim popularyzację ochrony przeciwpożarowej oraz skuteczną i szybką reakcję na zagrożenia. Będą mieć niewątpliwie atrakcyjną formę, ponieważ muzeum wykorzysta do ich realizacji multimedia dostępne w przestrzeni wystawienniczej.

Zajęcia będą podzielone na cztery części tematyczne: „Bezpieczny Dom”, „Jak Wojtek Został Strażakiem”, „Przygoda w Straży”, „Jak Chronić Las Przed Pożarem”. Ich cel to zarówno edukacja w zakresie zapobiegania pożarom i właściwego zachowania w obliczu zagrożenia, ale również gruntowna wiedza na temat pracy w straży, możliwość ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu, symulatorów.

Koszt zajęć to 30 zł od osoby, wszelkie informacje i zapisy dostępne pod nr telefonu: 32 622 87 49. Szczegóły mozna znaleźć na stronie internetowej muzeum.

(fot.Pixabay.com)

About Author

Redakcja