KCH24.infoAlwerniaZnany duchowny spotka się z mieszkańcami. Ciekawe spotkanie już w czwartek

Ostatnie miesiące obfitują w spotkania ze znanymi osobami, które chętnie wizytują nasz powiat. Prym w organizacji tego typu spotkań wiodą lokalne biblioteki. I to jedna z nich – tym razem alwerniańska, zaprasza na kolejne spotkanie.

W najbliższy czwartek 30 listopada na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Alwerni oraz Stowarzyszenia na rzecz Poręby Żegoty z mieszkańcami spotka się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, publicysta i pisarz. Duchowny katolicki i ormiański znany jest również z dbałości o pamięć i opisywania historii Kresów Wschodnich oraz przywracania pamięci o ludobójstwie na Wołyniu.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski często komentuje w mediach i swoich publikacjach bieżące wydarzenia z życia Kościoła, zwłaszcza coraz częściej wychodzące na jaw skandale seksualne i pedofilskie oraz problemy lustracyjne kościelnych dostojników. O jednej z jego publikacji pisaliśmy niedawno na naszym portalu:

Zobacz: Patron szkoły doniósł na Wojtyłę. IPN: Ks. Potaczało współpracował z SB [TYLKO U NAS]

Zapowiada się więc ciekawa rozmowa w tle licznych publikacji księdza Zaleskiego. Spotkanie jest otwarte, odbędzie się o godz. 17:00 w Urzędzie Miejskim w Alwerni w sali nr 5.

(Fot. profil ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na Facebooku)

About Author

Redakcja