KCH24.infoBabiceW niedzielę wybory w Babicach. Zobacz, kto chce zostać sołtysem

W niedzielę 21 maja zaplanowane są wybory sołeckie w gminie Babice. Na 7 sołectw mieszkańcy wybór mają w czterech. W pozostałych trzech zgłosiło się po jednym kandydacie na tę funkcję.

W sołectwie Babice jedynym kandydatem jest dotychczasowy gospodarz wsi Zdzisław Bachowski. Również w Zagórzu aktualny sołtys Łukasz Bieniek ubiega się o reelekcję i jest jedynym kandydatem w stawce. Zmiany na pewno nastąpią w Rozkochowie, gdzie nie startuje dotychczasowy sołtys Ryszard Kuciel. O jego stanowisko ubiega się aktualny członek rady sołeckiej tej miejscowości, Grzegorz Kulawik. Nie ma kontrkandydatów.

O wiele ciekawiej zapowiada się rywalizacja w czterech innych sołectwach gminy. W nich o funkcję sołtysa walczy po dwóch kandydatów. W Jankowicach o reelekcję nie ubiega się Ewa Kozak, więc mieszkańcy nowego gospodarza wsi wybiorą spomiędzy dwojga: Jolanty Budzyńskiej i Jana Jarskiego. W Mętkowie dotychczasowy sołtys Henryk Tatar zmierzy się z Elżbietą Jarską. Analogicznie w Olszynach, gdzie o utrzymanie stanowiska powalczy Tadeusz Mastalski z Andrzejem Szarkiem. Również w Wygiełzowie dotychczasowy sołtys Zygmunt Ziajka stara się o reelekcję. Jego kontrkandydatem jest Jacek Samborski.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wyborach na Sołtysów. Wybory to zawsze święto demokracji. To nasz przywilej i jednocześnie odpowiedzialność za to jak będą wyglądały miejscowości, w których żyjemy.

– apeluje wójt Babic, Radosław Warzecha.

Głosowanie w sołectwach potrwa od godz. 8:00 do 19:00. Po wyborze gospodarzy wsi, w terminie do 30 czerwca, mieszkańcy wybiorą rady sołeckie podczas zebrań wiejskich.

(Red.)
fot. Freepik

About Author

Redakcja