KCH24.infoChrzanów„Chrzanowskie HER-storie” jako efekt śledztwa. Muzeum zaprasza

Wystawa „Niedokończony, jasny portret Twój…/J. Kofta/” w Muzeum w Chrzanowie inspiruje do kolejnych przedsięwzięć. Tym razem będzie to wykład dotyczący sportretowanych kobiet.

Wystawa czasowa w chrzanowskim muzeum: „Niedokończony, jasny portret Twój…/J. Kofta/” spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Jej wernisaż odbył się 8 grudnia, o czym szczegółowo Was informowaliśmy przed wydarzeniem. Przy okazji przypominamy, że można tę ekspozycję wciąż zobaczyć. Tymczasem jej kuratorki: dr Luiza Trybuś oraz Aleksandra Rafalska postanowiły „pójść za ciosem” i zbadać losy uwiecznionych kobiet. Efektem ich „detektywistycznego śledztwa” (określenie organizatorów) będzie, zapewne pasjonujący, wykład o intrygującym tytule „Chrzanowskie HER-storie”.

Róża Loewenfeld, Agnieszka z Froników Chwastowska to jedne z „zasłużonych” chrzanowianek, które inspirowały znanych malarzy okresu modernizmu, m.in. Teodora Axentowicza. Co trzeba zrobić, by zostać uwiecznionym przez tak wybitnego artystę? Prelegentki spotkania odpowiedzą niewątpliwie na wszystkie nurtujące pytania.

Wykład odbędzie się 28 lutego 2024 r. o godz. 16:30, w Oddziale Wystaw Czasowych „Domu Urbańczyka” przy Alei Henryka 16. Wstęp wolny.

(fot. muzeum.chrzanow.pl)

About Author

Redakcja