KCH24.infoChrzanówDarmowe seanse filmowe? Co miesiąc w Chrzanowie i Trzebini

Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie wznawia swą działalność w nowym roku. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 9 stycznia. Z kolei trzebiński klub KinoBzik zaprasza w poniedziałkowe wieczory.

Spotkania w ramach chrzanowskiego DKF-u są kontynuacją działającego wcześniej Kina za Regałem. Będą odbywać się cyklicznie w każdy drugi wtorek miesiąca. Tytuły zaplanowanych filmów to niespodzianka dla klubowiczów. Mogą zaledwie spróbować je odgadnąć, sugerując się tytułem kolejnych spotkań. Każdą projekcję poprzedzi krótkie wprowadzenie, po seansie zaś planowana jest dyskusja.

Pierwsze noworoczne spotkanie odbędzie się 9 stycznia o godz. 17:00 w sali projekcyjnej chrzanowskiej biblioteki. Organizatorzy tematykę filmu sprowadzają do znanego powiedzenia: „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”. Informują też, ze możemy spodziewać się „komedii osadzonej w romantycznej scenerii, wypełnionej marzeniami, muzyką, literaturą i malarstwem”. Spotkanie poprowadzi Joanna Maksa. Wstęp jest bezpłatny.

Podobny charakter mają projekcje w ramach klubu KinoBzik w trzebińskim „Sokole”. Funkcjonujący tam od kilku lat Trzebiński Klub Kinożerców ma już swoje stałe grono licznych sympatyków, którzy do tej pory spotykali się w ostatni poniedziałek każdego miesiąca. Od nowego roku terminy mogą być jednak zmienne, dlatego warto śledzić repertuar trzebińskiego „Sokoła”. Prelekcja, poczęstunek, film i dyskusja – to stały zestaw w cyklu KinoBzik. Tytuły filmów podawane są wcześniej. Spotkania prowadzi Anna Mazurek.

(fot. Pixabay)About Author

Redakcja