KCH24.infoChrzanówMayday nad Chechłem. Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Na co dzień czuwają nad naszym bezpieczeństwem. jednak by skutecznie nieść pomoc w razie potrzeby, muszą nieustannie ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje. Setki ratowników weźmie udział w ćwiczeniach ratowniczych nad Zalewem Chechło, które odbędą sie we wtorek.

Kilkuset pozorantów, pół setki zespołów ratowniczych… To będą naprawdę duże manewry ratowników z regionu. Pogotowie Ratunkowe Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zostało głównym organizatorem ćwiczeń z zakresu postępowania z dużą liczbą poszkodowanych pod kryptonimem „Mayday’23”, które odbędą się 10 października.

– Będzie bardzo realistycznie, dlatego jesteśmy zmuszeni zdradzić miejsce ćwiczeń, by mieszkańcy powiatu chrzanowskiego wiedzieli, że nie tylko nic im nie zagraża, ale właśnie dla nich są te ćwiczenia. Służby ratownicze będą doskonalić swoje umiejętności w celu podniesienia poziomu jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych

– informują organizatorzy.

Na czas manewrów teren Zalewu Chechło będzie zamknięty dla osób z zewnątrz. Organizatorzy apelują o zrezygnowanie z uczęszczania trasami dla pojazdów i pieszych w obrębie akwenu.

Główny celem ćwiczeń jest ocena i doskonalenie współpracy służb ratowniczych na obszarze powiatu chrzanowskiego podczas wystąpienia zdarzenia z dużą liczbą osób poszkodowanych.

About Author

Redakcja