KCH24.infoChrzanówNowy Pan Kleks podbija kina. Także te w naszym powiecie

W całej Polsce w pierwszy weekend projekcji „Akademii Pana Kleksa” film obejrzało 840 tysięcy widzów. To najlepszy wynik „otwarcia” w polskich kinach od wybuchu pandemii. Nowa adaptacja w reżyserii Macieja Kawulskiego przyciągnęła tłumy również w naszym powiecie.

Po 40 latach „Akademia Pana Kleksa” ponownie trafia do kin i ponownie bije rekordy popularności. Oficjalnie film wyświetlany jest od 5 stycznia, aczkolwiek już na pokazach przedpremierowych okazał się hitem pod względem oglądalności.

Co ciekawe, powieść Jana Brzechwy figuruje wśród lektur w szkołach podstawowych. Niewątpliwie jednak wersja filmowa jest poważną konkurencją wobec tej książkowej. I będzie tak przez kolejne pokolenia. Czy nowa „Akademia” z Adą Niezgódką zamiast Adasia i z Tomaszem Kotem w roli Pana Kleksa jest godną następczynią poprzedniej adaptacji? Na pewno warto się przekonać osobiście.

Film „punktualnie” trafił do naszych lokalnych kin. Trzebińskie kino „Sokół” pochwaliło się rekordową frekwencją na pokazach, która w pierwszy weekend projekcji sięgnęła liczby niemal 900 widzów. „Akademia Pana Kleksa” jest grana również w Libiążu i Chrzanowie, film będzie można tam obejrzeć do 25 stycznia.

(fot. Facebook.com/kinotrzebinia)

About Author

Redakcja