KCH24.infoChrzanówPowstrzymał pijanego kierowcę w mercedesie. Wyciągnął kluczyki i wezwał policję

47-letni rowerzysta powstrzymał w Płazie pijanego kierowcę mercedesa przed dalszą jazdą. Gdy tylko wyczuł od niego woń alkoholu, wyciągnął kluczyki z samochodu i wezwał policję.

Sytuacja miała miejsce w niedzielny poranek. Rowerzysta z Alwerni zauważył, że mercedes jadący przed nim, zjeżdża na trawiaste pobocze. Chciał pomóc i upewnić się, że kierowca np. nie zasłabł. Jednak gdy otworzył drzwi pojazdu, wyczuł silny zapach alkoholu. Wyciagnął więc kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę.

Powiadomiona policja sprawdziła trzeźwość 67-letniego mieszkańca Chrzanowa. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, kierowca miał również zabrane przez sąd prawo jazdy, a mercedes nie posiadał aktualnych badań technicznych. Chrzanowianin ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

– Policja składa serdeczne podziękowania dla 47-letniego mieszkańca gminy Alwernia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonał jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścił, aby pijany kierowca kontynuując jazdę doprowadził do tragicznego w skutki zdarzenia

– przekazuje rzeczniczka powiatowej policji asp. Iwona Szelichiewicz.

Źródło: KPP w Chrzanowie, oprac. red.

About Author

Redakcja