KCH24.infoChrzanówTo będzie „Wejście smoka”. Uczta dla kinomanów – i do tego bezpłatnie!

W naszych lokalnych Dyskusyjnych Klubach Filmowych prawdziwe perełki filmowe. Spektakularne „Wejście smoka” z Brucem Lee w trzebińskim Sokole, z kolei w chrzanowskiej bibliotece – walentynkowa niespodzianka z Humphreyem Bogartem.

Czy kultowa produkcja sprzed 50 laty wciąż potrafi zachwycać? Działacze trzebińskiego KinaBzik nie mają wątpliwości:

Film, który swego czasu rozpalił wyobraźnię nastolatków na całym świecie, popularyzując wschodnie sztuki walki. Zrealizowany z rozmachem, do dzisiaj robi wrażenie.

Zatem warto się przekonać i opowiedzieć o swoich przeżyciach po projekcji. Ta z kolei poprzedzona będzie filmowym wykładem Anny Mazurek, która ujawni zapewne te aspekty filmu, na które bez wskazówek profesjonalisty amator nie zwróciłby uwagi.

Z kolei Dyskusyjny Klub Filmowy chrzanowskiej bibliotece szykuje niespodziankę z Humphreyem Bogartem, niezapomnianym chociażby z kreacji w „Casablance”. Spotkanie poprowadzi Joanna Maksa. Wiemy, że film ma być utrzymany w klimacie kina noir, oczywiście z motywami rozterek miłosnych, ale też moralnych. Obstawiacie tytuł?

Trzebińskie KinoBzik zaprasza 12 lutego na godz. 18:00 do sali kinowej Sokoła, z kolei chrzanowski DKF 13 lutego, godz. o 17:00, do sali projekcyjnej biblioteki. Wejścia na obydwa seanse są bezpłatne.

( fot. https://www.facebook.com/kinotrzebinia)

About Author

Redakcja