KCH24.infoChrzanówWięcej pacjentów skorzysta z tlenoterapii. Sto nowych urządzeń trafiło do szpitala

Do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie trafił cenny sprzęt, który pomoże w walce z chorobami setce pacjentów. Środki na zakup urządzeń do tlenoterapii pochodzą z budżetu państwa.

Pod opieką Poradni Domowego Leczenia Tlenem w Chrzanowie znajduje się około stu pacjentów, którzy wymagają podawania tlenu przewlekle. Do tego potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Teraz kolejni pacjenci będą mogli liczyć na pomoc – do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie trafiło sto koncentratorów tlenu. Sprzęt będzie stanowił doposażenie Oddziału i Poradni Chorób Płuc.

– Jak ważny jest tlen, przekonaliśmy się w trakcie pandemii COVID-19. Ta choroba była inna niż wszystkie i walka z nią była walką o każdy oddech. To niezwykle potrzebny sprzęt, który będzie miał szansę poprawić komfort życia wielu pacjentom

– mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas uroczystości przekazania urządzeń.

Szacunkowa wartość aparatury to około 350 tysięcy złotych.

Kolejny ważny sprzęt trafił do chrzanowskiego szpitala

– nie kryje zadowolenia wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala, odpowiadający m.in. za nadzór nad szpitalem.

– Dzięki przekazanemu sprzętowi opieką objętych będzie mogło być kolejnych 100 osób.

– podkreśla Gębala.

Terapia tlenem polega na dotlenieniu narządów wewnętrznych takich jak mózg oraz serce, a to z kolei skutkuje znacznie lepszą sprawnością zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Stosuje się ją w leczeniu astmy, obniżenia ciśnienia parcjalnego tlenu we krwi, w przypadku choroby układu krążenia, schorzenia serca, przebytych zawałów, zatrzymania oddechu oraz przez osoby cierpiące na otyłość.

Warto wspomnieć, że podczas IV Kongresu Made in Poland w Berlinie Szpital Powiatowy w Chrzanowie uzyskał tytuł najlepszego szpitala w Małopolsce Zachodniej. Doceniono wielopłaszczyznowy rozwój placówki w ostatnim okresie. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

(Na zdjęciu dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski oraz wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala, Źródło: screen z Facebook.com/b.gebala)

About Author

Redakcja