KCH24.infoTrzebiniaOddaj krew i zostań bohaterem. Czy uda się kolejny raz pobić rekord?

W najbliższą niedzielę 17 września na Rynku w Trzebini stanie krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Akcję organizuje trzebińskie stowarzyszenie Misericordi.

To już XVI i ostatnia w tym roku edycja cyklicznej inicjatywy „Bohaterstwo masz we krwi” organizowanej przez Misericordi z Trzebini. Od kilku lat na Rynku zatrzymuje się specjalny krwiobus z krakowskiego centrum krwiodawstwa. To do regionalnego banku trafia krew oddana przez mieszkańców Trzebini i okolic.

Jak informują organizatorzy, najbardziej potrzebna jest krew w grupach: A Rh+ i A Rh–.

Akcja organizowana przez Misericordi to dobra okazja, aby oddać krew w pobliżu, bez konieczności poszukiwania punktu krwiodawstwa w odległych miejscowościach.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami wicestarosty Bartłomieja Gębali na łamach naszego portalu, zlikwidowany kilka lat temu stacjonarny punkt krwiodawstwa w powiecie, zostanie przywrócony w chrzanowskim szpitalu już od października.

Akcja na trzebińskim Rynku odbywać będzie się w niedzielę 17 września w godzinach 9:00 – 13:00. Jak informują organizatorzy, podczas poprzedniej edycji rekord zbiórki został pobity i tym samym wynik do poprawienia to teraz 37 osób (16,65 l).

(Fot. Facebook.com/MisericordiTrzebinia)

About Author

Redakcja