KCH24.infoPo godzinachKotPerski, ostatnie kino w plenerze, Juromania i jubileuszowy bieg [ATRAKCJE NA WEEKEND]

Dwudniowa Juromania pierwszy raz przywędrowała do naszego powiatu – od soboty startuje w Wygiełzowie. Dzień wcześniej późne popołudnie można spędzić na ciekawych spotkaniach, z kolei w niedzielę największy bieg w regionie. Zobacz, co dzieje się w gminach naszego powiatu w w ten weekend.

PIĄTEK 15 WRZEŚNIA

VI JESIENNY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ
Szósta edycja czytelniczej imprezy organizowanej przez libiąską książnicę. W programie m.in. gry, zabawy, stoiska i warsztaty dla całej rodziny; malowanie twarzy, bańki mydlane, brokatowe tatuaże; kiermasz książki.
START:  godz. 15.00, plac zabaw za biblioteką w Libiążu

KONCERT ZA REGAŁEM „POŻEGNANIE LATA”
Muzyczna odsłona pożegnania lata, tym razem mocno jazzowa. W programie utwory Jerzego Petera i standardy jazzowe. Wystąpią: Jerzy Peter – gitara oraz Michał Pieszczyński – flet.
START: godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

JEDEN OKUPANT, DWIE OKUPACJE. ŻYCIE CODZIENNE 1939-1945
Wykład w ramach cyklu Kawiarnia Naukowa – o tym wydarzeniu pisaliśmy już na naszym portalu TUTAJ.
START: godz. 17.00, Budynek Główny Muzeum w Chrzanowie (ul. Mickiewicza 13)

SPOTKANIE POETYCKO-MUZYCZNE „DYWAN UTKANY ZE SŁÓW”
Współorganizowane przez Grupę Twórczą Cumulus spotkanie z poezją irańską. Zaprezentują ją: Katarzyna Wąsala (iranistka, tłumaczka) oraz Aein Ghobadi (tłumacz literatury polskiej, autor vloga KotPerski). Oprawa muzyczna: Grupa Wokalna Impresja.
START: godz. 17.00, klub Stara Kotłownia MOKSiR w Chrzanowie

LETNIE KINO PLENEROWE
Ostatnie z serii letnich spotkań kinomanów w parku przy Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Tym razem wyświetlony zostanie francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”
START: godz. 19.30, park przy Dworze Zieleniewskich w Trzebini

SOBOTA 16 WRZEŚNIA

ZASMAKUJ JURY POD LIPOWCEM
Juromania, czyli święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, po raz pierwszy odbędzie się w Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie. O tym dwudniowym, pełnym atrakcji wydarzeniu, pisaliśmy na naszym portalu TUTAJ.

NIEDZIELA 17 WRZEŚNIA

X CHECHŁO RUN
Jubileuszowa edycja największej imprezy biegowej w okolicy, do pokonania trasa 5 lub 10 km. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkuset uczestników i spora liczba kibiców.
START: godz. 12:00, wejście nad ośrodek rekreacyjny Chechło

(Fot. Juromania.pl)

About Author

Redakcja