KCH24.infoChrzanówWynajęli garaż przy osiedlu i zrobili z niego magazyn narkotyków

Od kilku miesięcy trwa rozbijanie gangu narkotykowo-mefedronowego, który na masową skalę handlował środkami odurzającymi. Kilka dni temu policjanci ujawnili magazyn przestępców i zatrzymali 3 osoby.

O gangu, którego członkowie co kilka miesięcy są zatrzymywani przez policję, pisaliśmy już na naszym portalu.

Zobacz: Policja znów uderza w gang narkotykowy z naszego powiatu

Tym razem kolejna akcja policji miała miejsce w Chrzanowie, w rejonie osiedlowych garaży. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka, 32-latka oraz 42-latka, którzy wspólnie wynajmowali jeden z garaży, gdzie urządzili magazyn narkotykowy.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 7 kg suszu marihuany, ponad 733 g mefedronu, 153 g amfetaminy, a także haszysz i tabletki , które zostaną poddane badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.  Ponadto, w mieszkaniu 42-letniego krakowianina kryminalni znaleźli 430 g mefedronu i ok. 153 g amfetaminy. Narkotyki były poporcjowane i przygotowane do sprzedaży na czarnym rynku

– informuje policja. Łączna wartość zarekwirowanych środków odurzających i psychotropowych na czarnym rynku to 540 tys. zł.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dodatkowo najstarszy z podejrzanych odpowie za posiadanie hurtowych ilości mefedronu i amfetaminy.

Wobec 28-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Decyzją sądu pozostali podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że dotychczas zarzuty w tym śledztwie usłyszały już 32 osoby.

(Źródło: Małopolska Policja, oprac. red., fot. Małopolska Policja)

About Author

Redakcja