KCH24.infoAlwerniaPrawie 2 miliony na zabytki. Niemal połowa dla Trzebini

5 zabytków w powiecie chrzanowskim otrzymało dofinansowanie w ramach drugiej tegorocznej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pieniądze trafią do Trzebini, Alwerni i Płazy.

Największym beneficjentem dotacji będzie gmina Trzebinia. Łącznie na trzebińskie zabytki trafi 890 tysięcy – 400 tysięcy na remont budynku przedszkola przy ul. Ochronkowej, a 490 tysięcy na remont zabudowań przyklasztornych w kościele św. Barbary. Do Alwerni trafi niespełna 400 tysięcy: 294 tys. na remont zabytkowego muru otaczającego klasztor Bernardynów, a pozostałe 98 tysięcy na kapliczkę w Grojcu.

Beneficjentem będzie także starostwo powiatowe, które otrzymało drugą już dotację na modernizację Pałacu Starzeńskich w Płazie w którym siedzibę ma Powiatowy Dom Pomocy Społecznej.

– W wakacje otrzymaliśmy milion złotych dotacji! A dzisiaj kolejna dobra informacja – w ramach kolejnego naboru środków na zabytki otrzymaliśmy dodatkowe 400 tysięcy złotych na modernizację.

– cieszy się na swoim profilu wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala.

W ramach drugiego rozdania Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przyznano dofinansowanie na 3 248 projektów o wartości 1,8 mld zł.

(Fot. Budynek zabytkowego przedszkola przy ul. Ochronkowej w Trzebini, źródło: Trzebinia.pl)

About Author

Redakcja