KCH24.infoLibiążNie popływasz w Libiążu. Wszystkie baseny i wodny plac zabaw nieczynne

Letni odkryty basen w Libiążu będzie nieczynny aż do najbliższego wtorku 18 lipca. Równocześnie trwa przestój technologiczny w libiąskim Parku Wodnym. Mieszkańcy, którzy chcą wypocząć w wodzie, muszą skorzystać z oferty w innych gminach.

W piątek w godzinach popołudniowych Libiąskie Centrum Kultury poinformowało, że letni odkryty basen zostaje zamknięty. Nieoczekiwana przerwa ma potrwać co najmniej do wtorku 18 lipca. Powodem zamknięcia są negatywne wyniki badań parametrów mikrobiologicznych wody w odkrytym basenie. Ten sam problem dotyczy wodnego placu zabaw. Kolejne badania sanepidu zaplanowane są na 17 lipca. Dzień później będzie wiadomo, czy udało się poprawić parametry wody.

Od poniedziałku 10 lipca przerwę techniczną ma również basen w Parku Wodnym. Ta z kolei jest zaplanowana i ma potrwać do 31 lipca. W obiekcie działa siłownia i strzelnica. Dostępna jest również ścianka wspinaczkowa.

Przeczytaj także: Ścianka kontrowersji

Mieszkańcy Libiąża, którzy chcą ochłodzić się nad wodą, muszą więc w najbliższych dniach wybrać inne kąpielisko. W powiecie chrzanowskim działają te nad chrzanowsko-trzebińskim zalewem Chechło, a także trzebiński Balaton. W Chrzanowie i Trzebini otwarte są także kryte pływalnie. Chrzanowskie baseny „pod chmurką” na Kątach nie zostały jeszcze oddane do użytku.

(fot. lck.libiaz.pl/basen)

About Author

Redakcja