KCH24.infoChrzanówWpadł, bo pijany spał na dworcu

Mężczyzna zasnął w pociągu. Obudzili go policjanci. Stróże prawa z Oświęcimia zatrzymali poszukiwanego mieszkańca powiatu chrzanowskiego.

Policjanci oraz ratownicy medyczni zostali wezwani na pomoc na dworzec kolejowy w Oświęcimiu. Kierownik jednego z pociągów miał problem z dobudzeniem nietrzeźwego pasażera.

– W wyniku działania ratowników medycznych mężczyzna odzyskał świadomość. Policjanci ustalili, że jest to 29-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie, który ma do odbycia karę 99 dni pozbawienia wolności – – poinformowała podinsp. Katarzyna Cisło, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na tym nie koniec „przygód” przestępcy. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek foliowy z zawartością w postaci sproszkowanej białej substancji.

– Została ona zabezpieczona. Zatrzymany został przewieziony na badania do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie stwierdzono, że w jego organizmie znajduje się 3,5 promila alkoholu oraz amfetamina. Następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina, w związku z powyższym, zatrzymanemu po wytrzeźwieniu został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. W poniedziałek mężczyzna został osadzony w jednym z zakładów karnych – dodaje Cisło.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat więzienia.

About Author

Redakcja