KCH24.infoChrzanówPo mieście i trasą szkół. Kolejne spacery historyczne w Chrzanowie

Przed nami dwa kolejne spacery śladami dawnego Chrzanowa. Miejskie muzeum kontynuuje popularną formę odkrywania historycznych tajemnic stolicy powiatu.

Informacja o spacerze śladami dawnego Chrzanowa, którą opublikowaliśmy w zeszłym tygodniu, cieszyła się dużą popularnością. Jedna z czytelniczek naszego portalu, Pani Dominika, zapytała dlaczego tego typu atrakcje organizowane są w piątek, kiedy ludzie często są w pracy. W odpowiedzi dyrektor muzeum Kamil Bogusz obiecał, że postara się zorganizować ponownie taki spacer w weekend. Słowa dotrzymał.

Kolejny spacer zatytułowany „Co było a nie jest… lecz pisze się w rejestr”, któremu przewodził będzie Kamil Bogusz, odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 września. Zbiórka pod budynkiem głównym muzeum przy ul. Mickiewicza 13 o godz. 10:00.

Dzień wcześniej gratka dla pasjonatów historii lokalnego szkolnictwa. Tym razem „Pod rekę z Muzealnikiem” można przejść się śladami chrzanowskich szkół. Termin nie jest przypadkowy – choć rok szkolny startuje w tym roku w poneidziałek, to jednak właśnie 1 września jest symbolicznym początkiem szkolnych zmagań. Początek spaceru o godz. 10:00 na rogu ulicy Adama Mickiewicza i Janiny Woynarowskiej. Dlaczego w tym miejscu? Muzealnicy na pewno zdradzą tę tajemnicę.

(fot. Muzeum w Chrzanowie)

About Author

Redakcja