KCH24.infoRegionZmarł ks. Isakowicz-Zaleski. Przegrał z ciężką chorobą

W chrzanowskim szpitalu zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, znany duchowny, orędownik walki o prawdę historyczną. Przegrał walkę z ciężką chorobą.

Trudno uwierzyć w tego rodzaju informacje…

„Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8:00 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia „Wspólnota i Pamięć” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…” – napisali przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnota i Pamięć” w mediach społecznościowych.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, właściwie Tadeusz Bohdan Zaleski, urodził się 7 września 1956 w Krakowie. Był związany z parafiami powiatu chrzanowskiego. Polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, duszpasterz osób niepełnosprawnych, prezes Fundacji im. Brata Alberta.

Duchowny był znanym działaczem społecznym, duszpasterzem Ormian-katolików, wieloletnim uczestnikiem opozycji antykomunistycznej w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, pisarzem, poetą i publicystą.

Fot. FB/Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”

About Author

Redakcja