KCH24.infoTrzebiniaCmentarz w Gaju otwarty od poniedziałku. Jest decyzja proboszcza

To długo wyczekiwana informacja dla osób, których bliscy spoczywają na cmentarzu parafialnym na osiedlu Gaj w Trzebini. Od poniedziałku jego część ma być udostępniona mieszkańcom.

Wcześniej kilkukrotnie pojawiały się w lokalnych mediach niesprawdzone informacje w tym temacie. Chcący odwiedzić groby bliskich, po przeczytaniu wiadomości o rzekomym otwarciu, odbijali się od zamkniętych bram cmentarza.

KCH24.info publikuje potwierdzoną informację. Od poniedziałku nekropolia ma zostać otwarta. Jednak wejście ma być możliwe tylko od strony północnej, niezagrożonej zapadliskami.

Od poniedziałku, tj. 24. lipca 2023r., dostępna będzie dla odwiedzających północna, niezagrożona część naszego parafialnego cmentarza. Wejście będzie możliwe przez bramę od strony ul. Jana Pawła II. Bardzo prosimy, by zastosować się do umieszczonego na cmentarzu oznakowania i nie wchodzić na zagrożoną zapadliskami południową część cmentarza, która została oddzielona taśmą ostrzegawczą

– czytamy w komunikacie na stronie parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini-Sierszy. To proboszcz, jako zarządca nekropolii, jest odpowiedzialny za udostępnienie terenu cmentarza parafialnego. Niedawno przedstawiciele SRK informowali, że nie widzą przeszkód, aby północna część została otwarta dla osób odwiedzających groby.

Równocześnie przeciąga się procedura Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., mająca na celu wyłonić firmę, która uzdatni teren pod południową częścią cmentarza. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu:

(Foto główne cmentarza z grupy „Osiedle Siersze – grupa mieszkańców”, autor Stanisław Biłka).

About Author

Redakcja